fbpx

ASTRO MATCH MOBİL UYGULAMA KULLANICI SÖZLEŞMESİ

Kullanım Şartlarımızın bir özeti için EK-1’de yer alan “Kullanım Şartları”na bakınız.

İşbu terimler (“biz”, “Şirket” veya “Astro Match”), Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Ferko Signature No:175 İç Kapı No:7 Şişli/İSTANBUL adresli, Arzum Koyuncu Şahıs şirketini, “Kullanıcı” uygulamayı yükleyerek bilgilerini giren ve uygulamayı kullanan gerçek kişiyi ifade eder.

 1. Kullanım Şartları Sözleşmesinin Kabulü

Bir mobil cihaz, mobil uygulama veya bilgisayar (topluca “Hizmet”) üzerinden, bir Astro Match hesabı oluşturarak,

 • Kullanım Şartlarına,
 • “EK-2: Gizlilik Politikası”, Ek-3: Çerez Politikası ve
 • Hizmet üzerinden sunduğumuz ek özellik, ürün veya hizmetleri satın aldığınız takdirde, tarafınıza bildirilen ve tarafınızca kabul edilen tüm şartlara (toplu olarak, bu “Sözleşmeye”) bağlı olmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin tüm şartlarına bağlı olmayı kabul etmiyor ve onaylamıyorsanız lütfen Hizmeti kullanmayınız.

Astro Match, tek taraflı olarak sözleşmede ve uygulamada değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bunu kanunlardaki değişiklikleri veya gereksinimleri yansıtmak, yeni özellikler veya işletme pratiklerinde değişiklikler yapmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı yapar. Bu Sözleşmenin en güncel versiyonu, arzumkoyuncu.com adresinde yayınlanacak olup en güncel versiyonunu düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. En güncel versiyon geçerli olan versiyondur. Değişiklikler hak veya yükümlülüklerinizi etkileyen önemli değişiklikler ise, (ilgili kanun uyarınca bir engel olmadığı takdirde) değişikliklerden en az 30 gün önce sizi Hizmet üzerinden bildirim veya e-posta yolu dahil olmak üzere uygun yollardan haberdar edeceğiz. Değişiklikler geçerli olduktan sonra Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, tadil edilmiş Sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

 1. Uygunluk

Kullanıcı Hesabı oluşturabilmek için aşağıdaki hususları doğru olarak uygulama üzerinden bildirmeli ve isterleri karşılıyor olmanız gerekmektedir. Astro Match uygulaması kullanıcısı:

 • En az 18 yaşında olduğunu.
 • Bu Sözleşme’ye ve yürürlükte bulunan tüm yerel veya uluslararası yasa, kural ve düzenlemelere uaycağını,
 • Bir ağır suçtan veya kamu davası mahiyetindeki suçtan (veya benzer derecedeki bir suçtan), cinsel suçtan veya şiddet içeren ve kasten işlenen herhangi bir suçtan hüküm giymediğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 1. Kullanıcı Hesabı

Astro Match’i kullanmak için sadece uygulama üzerinden gireceğiniz bilgiler ile giriş yapabilirsiniz. Sizden topladığımız bilgiler ve bunları nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen EK-2: Gizlilik Politikamıza başvurun.

Astro Match’e kaydolurken kullandığınız giriş bilgilerinizin gizliliğini korumaktan Kullanıcı sorumludur. Ayrıca, bu kimlik bilgileri altında oluşan tüm faaliyetlerden de sadece Kullanıcı sorumludur. Hesabınızın yetkisiz kişilerce erişildiğini düşünüyorsanız lütfen uygulama içerisindeki dilek ve istek bölümünden iletişime geçiniz veya şifremi unuttum bölümünden parolanızı size gönderdiğimiz doğrulama yöntemi ile değiştiriniz.

 1. Hizmeti Düzenleme ve Sona Erdirme

Astro Match her zaman Hizmeti iyileştirmek ve size çekici ve kullanışlı bulacağınız ek özellikler sunmak için çabalar. Bu demek oluyor ki zaman zaman yeni ürün özellikleri veya iyileştirmeleri eklemenin yanı sıra bazı özellikleri kaldırabiliriz ve bu eylemler haklarınızı veya zorunluluklarınızı önemli derece etkilemez ise, onları gerçekleştirmeden önce size haber vermeyebiliriz. Hatta Hizmeti tamamen durdurabiliriz ve bu durumda, güvenlik endişesi gibi size haber vermemizi engelleyebilecek durumlar dışında, size öncesinden uygulama üzerinden veya paylaşmış olduğunuz iletişim adresi üzerinden haber vereceğiz.

Hesabınızı sonlandırmanın en kolay yolu, kullandığınız hizmette yer alan “Ayarlar” bölümündeki talimatları izlemektir. Elbette ki diğer sonlandırma seçeneklerine de sahipsiniz. Ancak, Apple App Store veya iTunes Store (“App Store”) veya Google Play Store gibi üçüncü taraf bir ödeme hesabı kullanıyorsanız ek faturalama olmaması için uygulama içi satın alımları bu tür bir hesap üzerinden yönetmeniz gerekir. Astro Match, bu Sözleşmeyi ihlal ettiğinizi düşünürse dilediği zaman herhangi bir bildirimde bulunmadan hesabınızı sonlandırabilir. Böyle bir sonlandırma durumunda satın alımlarınız için herhangi bir para iadesi hakkınız olmaz.

Hesabınız sonlandırıldıktan sonra, siz ve Astro Match arasında hala geçerli olacak olan takip eden şartlar hariç olmak üzere bu Sözleşme sonlandırılacaktır: İşbu sözleşmede yer alan 4. Madde, 5. madde ve Madde 12-19 arası.

 1. Güvenlik; Uygulama içi etkileşimler

Astro Match her ne kadar Kullanıcılerin her ikisinin de birbirleri ile ilgi duyduğunu belirttiği takdirde iletişim kurmalarına olanak sağlayan double opt-in (karşılıklı rıza) gibi özelliklerle saygılı bir kullanıcı deneyimini teşvik etmek için çabalasa da, herhangi bir kullanıcının Hizmetteki veya Hizmet dışındaki davranışından sorumlu değildir. Hizmetin dışında iletişime geçmeye veya yüz yüze tanışmaya karar verdiğiniz durumlar başta olmak üzere diğer Kullanıcılerle gerçekleştirdiğiniz tüm iletişimlerinizde dikkatli olacağınızı kabul edersiniz. Diğer kullanıcılara mali bilgilerinizi (örneğin kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi) vermeyeceğinizi, banka havalesi ile veya başka türlü para göndermeyeceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.

Diğer Kullanıcılarla olan iletişimlerinden sadece Kullanıcıların kendisi sorumludur.. Astro Match’in, diğer kullanıcıların sabıka kaydını sorgulamadığını ve onlar hakkında araştırma yapmadığını kabul etmiş sayılırsınız.. Astro Match, Kullanıcılarının davranışları veya uyumluluğu bakımından herhangi bir temsilde veya garantide bulunmaz.

 1. Astro Match’in Kullanıcılarına Sağladığı Olanaklar.

Astro Match size Hizmet’e erişmeniz ve kullanmanız için özel, tüm dünyada geçerli, telif hakkı olmayan, devredilemez, özel olmayan, geri alınabilir, ve alt lisanslanamayan bir lisans verir. İşbu lisansın tek amacı, Hizmet’in Astro Match tarafından amaçlanan ve bu Sözleşme tarafından sağlanan faydalarını kullanmanız ve onlardan yararlanmanızdır. Bu lisans ve Hizmet’e erişim yetkisi, aşağıdakilerden herhangi birini yapmanız durumunda otomatik olarak iptal edilir:

 • Hizmeti veya Hizmetteki herhangi bir içeriği bizim yazılı onayımız olmadan herhangi bir ticari amaçla kullanmak.
 • Hizmet aracılığıyla erişilebilen herhangi bir telifli materyali, görüntüyü, ticari markayı, ticari ismi, hizmet markasını veya başka fikri ürünleri, içeriği veya özel bilgiyi Astro Match’in önceden yazılı onayı olmadan herhangi bir şekilde kopyalamak, değiştirmek, iletmek, ondan türetilmiş eserler oluşturmak, kullanmak veya çoğaltmak.
 • Herhangi bir beyanınıza Astro Match tarafından onay verildiğini açıklamak veya ima etmek.
 • Hizmete veya içeriklerine erişmek, bunları geri almak, endekslemek, “veri madenciliği yapmak” veya gezinme yapısını veya sunumunu herhangi bir şekilde taklit etmek ya da etrafından dolanmak için herhangi bir robot, bot, örümcek, crawler, scraper, site arama/geri alma uygulaması, proxy veya başka manuel ya da otomatik cihaz, yöntem veya süreçleri kullanmak.
 • Hizmet’i veya sunucuları veya Hizmet’e bağlı ağları engelleyecek, aksatacak veya olumsuz olarak etkileyecek şekilde kullanmak.
 • Virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımları yüklemek veya Hizmet’in güvenliğini tehlikeye atmak.
 • Hizmet’e veya Hizmet aracılığıyla iletilen herhangi bir bilginin menşeini gizlemek için başlıkları taklit etmek veya tanıtıcıları başka türlü manipüle etmek.
 • Astro Match’in önceden yazılı izni olmadan, Hizmetin herhangi bir kısmını “çerçeve içinde göstermek” veya “yansıtmak”.
 • Herhangi bir kişiyi herhangi bir amaçla bir başka web sitesine yönlendirmek için Astro Match veya Hizmet’e (veya Arzum Koyuncu’nun herhangi bir ticari markası, ticari ismi, hizmet markası, logosu veya sloganına) herhangi bir gönderme içeren meta etiketleri, kodlar veya diğer cihazlar kullanmak.
 • Hizmet’in herhangi bir kısmını değiştirmek, uyarlamak, alt lisans vermek, tercüme etmek, satmak, tersine mühendisliğini yapmak, şifresini çözmek, kaynak koduna dönüştürmek veya başka türlü tersine çevirmek veya başkalarının böyle davranmasına sebep olmak.
 • Astro Match yazılı izni olmaksızın, Hizmet veya diğer Kullanıcılerin İçerikleri veya bilgileri ile etkileşime girecek üçüncü taraf uygulamalar kullanmak veya geliştirmek.
 • Astro Match yazılı izni olmaksızın Astro Match uygulaması programlama ara yüzünü kullanmak, buna erişmek veya yayınlamak.
 • Hizmetimizin veya herhangi bir sistemin veya ağın zafiyetlerini araştırmak, taramak veya test etmek.
 • Bu Sözleşme’ye aykırı herhangi bir faaliyeti teşvik etmek veya desteklemek.

Astro Match, hesabınızın feshedilmesi dahil olmak üzere, Hizmetin yasa dışı veya yetkisiz kullanımlarını araştırabilir ve uygun yasal işlemi başlatabilir.

Size sağladığımız herhangi bir yazılım; yükseltme, güncelleme veya diğer yeni özellikleri otomatik olarak indirebilir ve yükleyebilir. Bu otomatik indirme işlemlerini cihazınızın ayarlarından kişiselleştirebilirsiniz.

 1. Kullanıcı’nın Astro Match’e Tanıdığı Haklar

Hizmet üzerinde paylaştığınız, yüklediğiniz, gösterdiğiniz veya görülebilir olarak işaretlediğiniz (toplu olarak, “paylaşımlar”) veya diğer Kullanıcılere gönderdiğiniz (toplu olarak, “İçerik”) bilgileri barındırmak, bunları saklamak, kullanmak, kopyalamak, göstermek, çoğaltmak, uyarlamak, düzenlemek, yayınlamak, değiştirmek ve dağıtmak için Astro Match’e tüm dünyada geçerli, transfer edilebilir, alt lisanslanabilir, telif hakkı olmayan bir hak ve lisans verirsiniz. Astro Match’in İçerikleriniz için lisansı inhisari olmayan bir lisans olacaktır ancak Hizmetin kullanımıyla oluşturulan ikincil çalışmalar hususunda Astro Match’in lisansı inhisari olacaktır. Örneğin Astro Match, İçeriklerinizin bulunduğu Hizmet ekran görüntüleri için inhisari bir lisansa sahip olacaktır. Ek olarak Astro Match’in İçeriğinizin Hizmet dışında kullanılmasını önleyebilmesi için, diğer Kullanıcıler veya üçüncü taraflar tarafından Hizmet içinden edinilen İçeriğinizin ihlale yol açan kullanımları konusunda sizin adınıza hareket etmesi için Astro Match’i yetkilendirirsiniz. İçeriklerinize olan lisansımız, geçerli yasalar (örneğin bu yasalar tarafından tanımlı bir şekilde kişisel bilgilerinizi içeren herhangi bir İçerik için kişisel veri koruması ile ilgili yasalar) kapsamındaki haklarınıza tabidir ve Hizmetin işletilmesi, geliştirilmesi, sunulması, ve iyileştirilmesi ile yeni hizmetlerin araştırılması ve geliştirilmesi gibi sınırlı amaçlar içindir. Yerleştirdiğiniz veya bize Hizmet üzerinde yerleştirmek için izin verdiğiniz herhangi bir içerik, diğer Kullanıcıler tarafından görüntülenebilir ve Hizmeti ziyaret eden veya ona katılan (diğer Astro Match Kullanıcıları tarafından paylaşılan İçeriği edinen kişiler gibi) herhangi bir kişi tarafından görüntülenebilir.

Hizmet’in bir parçası olarak yayınladığınız herhangi bir İçeriği izleyebileceğimizi veya inceleyebileceğimizi anlamakta ve kabul etmektesiniz. Bizim tek başımıza vereceğimiz karara göre bu Sözleşme’ye aykırı olan veya Hizmet’in itibarına zarar verebilecek olan herhangi bir İçeriği kısmen veya tamamen silebiliriz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimizle iletişim kurarken saygılı ve nazik olacağınızı kabul edersiniz. Müşteri hizmetleri temsilcilerimizden herhangi birisine veya diğer çalışanlara karşı davranışınızın herhangi bir zamanda tehditkâr, rahatsız edici veya saldırgan olduğunu hissedersek, hesabınızı derhal sonlandırma hakkımızı saklı tutarız.

Astro Match’in Hizmet’i kullanmanıza olanak sağlamasının karşılığında bizim, iştiraklerimizin ve üçüncü taraf ortaklarımızın Hizmet’e reklam yerleştirebileceğini kabul etmektesiniz. Hizmetimiz hakkında Astro Match’w tavsiyeler veya geri bildirim göndermekle Astro Match’in bu geri bildirimleri size bedel ödemeden herhangi bir amaçla kullanabileceğini ve paylaşabileceğini kabul etmektesiniz.

Astro Match’in kanunların gerektirdiği hallerde, tarafınızla yapılan anlaşmanın yerine getirilmesi için veya aşağıdaki durumlarda olduğu gibi erişim, saklama veya ifşanın gerekli olduğuna iyi niyetli bir şekilde inanılan hallerde; hesap bilgilerinize erişebileceğini, bunları muhafaza edebileceğini ve ifşa edebileceğini kabul edersiniz: (i) yasal sürece uymak; (ii) bu Sözleşmeye riayet etmek; (iii) herhangi bir İçeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermek; (iv) müşteri hizmetleri taleplerinize yanıt vermek veya (v) Şirketin veya herhangi bir başka kişinin haklarını, malını veya kişisel güvenliğini korumak.

 1. Uygulama Kuralları.

Hizmeti kullanmakla aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:

 • Hizmet’i, yasa dışı veya bu Sözleşme tarafından yasaklanmış herhangi bir amaç için kullanmak.
 • Hizmeti herhangi bir zararlı veya kötü amaçla kullanmak
 • Hizmeti Astro Match’e zarar verme amacıyla kullanmak
 • Uygulama Kurallarını ihlal etmek.
 • Spam e-postalar göndermek, Kullanıcılerden para istemek veya Kullanıcıleri dolandırmak.
 • Herhangi bir kişi veya kuruluşu taklit etmek veya izni olmadan bir başka kişinin görüntülerini yayınlamak.
 • Herhangi bir kişiyi hedef alarak zorbalık yapmak, ”huzur ve sükunu bozmak” “ısrarlı takip etmek”, tehdit etmek, saldırmak, incitmek veya karalamak.
 • Herhangi bir kişinin reklam, özel hayatın gizliliği, telif, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet veya sözleşme hakkı dahil haklarını ihlal eden veya haklarına halel getiren herhangi bir İçerik yayınlamak.
 • Nefret söylemi, tehdit edici, cinsel açıdan müstehcen veya pornografik herhangi bir İçerik yayınlamak.
 • Şiddeti kışkırtan veya çıplaklık, vahşet içeren veya uygunsuz şiddet içeren herhangi bir İçerik yayınlamak.
 • Irkçılık, bağnazlık, nefret ya da herhangi bir grup veya bireye karşı her türlü fiziksel zarar teşvik eden herhangi bir içerik göndermek.
 • Diğer Kullanıcılar’dan herhangi bir amaçla şifre istemek veya ticari veya yasadışı amaçlarla kimlik bilgileri istemek veya bir başka bir kişinin kişisel bilgilerini onun izni olmadan yaymak.
 • Başka bir kullanıcı’nın hesabını kullanmak, başka bir kullanıcı ile bir hesap paylaşmak veya birden fazla hesaba sahip olmak.
 • Hesabınızı feshetmişsek, bizim iznimiz olmadıkça bir başka hesap oluşturmak.

Bu Sözleşme’yi ihlal etmişseniz, Hizmet üzerinde veya dışında gerçekleştirdiğiniz eylemleriniz ve iletişimleriniz dahil olmak üzere herhangi bir şekilde Hizmeti kötKullanıcı kullanmışsanız veya Astro Match’in herhangi bir şekilde uygunsuz veya yasa dışı olarak gördüğü bir şekilde davranmışsanız, Astro Match hakkınızda soruşturma yapma ve/veya hesabınızı yapmış olduğunuz satın alım işlemleri için para iadesi yapmadan feshetme hakkını saklı tutar. Topluluk Kurallarımızı ihlal etmeniz durumunda, Hizmeti kullanma yetkiniz otomatik olarak iptal edilir.

 1. Diğer Kullanıcıların İçerikleri

Astro Match bu Sözleşmeye aykırı içeriği inceleme ve kaldırma hakkını saklı tutsa da, bu türden bir İçerik yalnız onu yayınlayan kullanıcının sorumluluğundadır ve Astro Match tüm İçeriğin bu Sözleşmeye uygun olacağını garanti edemez. Hizmet üzerinde bu Sözleşmeyi ihlal eden İçerik görürseniz, lütfen Hizmet içerisinden şikâyet ediniz.

 1. Uygulama içi Satın Almalar

Astro Match zaman zaman App Store, Google Play Store, operatör tarafından faturalandırma, Astro Match tarafından doğrudan faturalandırma veya Astro Match tarafından yetkilendirilen diğer ödeme platformları aracılığıyla satın alma yollarıyla satılık ürün ve hizmetler (“uygulama içi satın alımlar”) sunabilir. Bir uygulama içi satın alım gerçekleştirmeyi seçerseniz uygun ödeme sağlayıcı ile satın alımınızı doğrulamanız istenecektir ve ödeme yönteminize (kartınız ya da Google Play Store veya App Store gibi üçüncü taraf bir hesap olabilir) (“Ödeme Yöntemi”niz) seçtiğiniz uygulama içi satın alım hizmetler(ler)in fiyatlarının yanı sıra, ödemenize uygulanabilecek satış verisi ve diğer vergiler için tarafınıza gösterilen ücretler yansıtılır ve Astro Match’in veya varsa aracı olan üçüncü taraf hesabın bu ücretleri yansıtmasına izin verirsiniz.

Otomatik Yenileme; Otomatik Kart ile Ödeme

Bir uygulama içi satın alma yoluyla otomatik olarak yenilenen periyodik bir abonelik satın alırsanız, Ödeme Yönteminiz siz iptal edene kadar abonelik için faturalandırılmaya devam eder. İlk abonelik başlangıç döneminizden sonra, aboneliğinizi yenileme tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, aboneliğiniz abone olurken kabul ettiğiniz fiyat üzerinden otomatik ve süresiz olarak uzatılır. Kart ödeme bilgileriniz, Sözleşme uyarınca saklanacak ve daha sonra otomatik kart ödemeleri için kullanılacaktır.

Önceden yapılmış bir ödemeye itirazlar, doğrudan Astro Match tarafından veya App Store gibi ilgili üçüncü taraf bir hesap tarafından faturalandırılmışsanız Uygulama içi Destek Hizmetlerine yönlendirilmelidir. Ayrıca size haklarınızın yanı sıra, geçerli zaman limitleri hakkında daha fazla bilgi verebilecek olan bankanız veya ödeme sağlayıcınız ile iletişime geçerek de itiraz edebilirsiniz. Kart ile otomatik ödeme izninizi Astro Match’in veya ilgili üçüncü taraf hesabın Ayarlarına giderek dilediğiniz zaman koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz ancak yine de ödenmemiş borçları ödeme zorunluluğunuz olduğunu unutmayınız.

Aboneliğinizi değiştirmek veya sonlandırmak isterseniz; bizdeki hesabınızı veya cihazınızdaki Astro Match uygulamasını silmiş olsanız bile, üçüncü taraf hesaba (veya mevcut ise Astro Match’in Ayarlara) giriş yapmanız ve aboneliğinizi sonlandırmak veya iptal etmek için talimatları takip etmeniz gerekmektedir. Astro Match hesabınızı veya Astro Match uygulamasını cihazınızdan silmek, aboneliğinizi sonlandırmaz veya iptal etmez; siz aboneliğinizi Astro Match’de veya üçüncü taraf hesabınızda sonlandırana veya iptal edene kadar Astro Match, Ödeme Yönteminizde ücretlendirilmiş tüm tutarları muhafaza edecektir. Aboneliğinizi sonlandırır veya iptal ederseniz, aboneliğinizi o tarihte geçerli abonelik döneminin sonuna kadar kullanabilirsiniz ve aboneliğiniz geçerli dönemden sonra yenilenmez.

Ek Şartlar. Astro Match’e doğrudan ödeme yaparsanız, Astro Match önceden bir ödeme talebinde bulunmuş veya bir ödeme almış olsa dahi herhangi bir faturalandırma hatasını düzeltebilir. Eğer bir ters ibraz(chargeback) işlemi başlatırsanız veya Ödeme Yönteminiz ile iletişime geçmek suretiyle ödeme işlemini tersine çevirirseniz, Astro Match kendi takdir yetkisiyle hesabınızı hemen feshedebilir.

Astro Match’i ziyaret edip Ayarlara giderek Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Ödeme işlemi, geçerlilik tarihlerinin dolması, yetersiz bakiye veya başka bir nedenle başarı ile gerçekleşmezse ve Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenlemez, aboneliğinizi sonlandırmaz veya iptal etmezseniz, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olursunuz ve Ödeme Yönteminizi güncellendiği şekliyle faturalandırmaya devam etme yetkisini bize verirsiniz. Bu işlem, fatura kesim tarihlerinizde bir değişikliğe neden olabilir. Ayrıca bizi kredi kartı veya banka kartı sağlayıcınız tarafından sağlanan güncellenmiş veya yenilenmiş kredi kartı veya banka kartı geçerlilik tarihlerini veya numaralarını edinmemiz için yetkilendirirsiniz. Ödeme tarihleri, Ödeme Yönteminize göre belirlenecek olup siz ile seçtiğiniz Ödeme Yönteminin sahibi olan finansal kurum, kredi kartı sağlayıcısı veya başka sağlayıcılar arasında yapılan sözleşmelere göre belirlenebilecektir.

Dijital Ürünler: Zaman zaman, sanal ürünleri veya Hizmet içinde satılan sanal ürünler karşılığında geçerli olan sanal “paraları” diğer birimleri (toplu olarak “Dijital Ürünler”) içerebilen “Dijital Ürünleri” kullanmanıza yarayan sınırlı, kişiye özel, devredilemez, alt lisanslanamaz, iptal edilebilir bir lisans satın alabilir veya böyle bir lisansa hak kazanabilirsiniz. Hesabınızdaki herhangi bir Dijital Ürünlerbakiyesi gerçek bir bakiyeyi veya bedeli ifade etmez, bunun yerine lisansınızın kapsamının bir ölçüsünü oluşturur. Dijital Ürünler kullanılmadıklarında tarafınıza bir meblağ yansıtılmaz ancak Dijital Ürünler bakımından size verilen lisans, Astro Match sağladığı Hizmeti sonlandırdığında veya hesabınız kapatıldığında ya da feshedildiğinde, bu Sözleşmenin şartlarına uygun bir şekilde sona erer. Astro Match, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Dijital Ürünler’i kullanma veya onlara erişme hakkı için ücretlendirme yapma hakkını saklı tutar ve/veya Dijital Ürünleri ücretli veya ücretsiz bir şekilde dağıtabilir. Astro Match, Dijital Ürünler’i dilediği zaman yönetebilir, düzenleyebilir, kontrol edebilir, değiştirebilir veya yok edebilir. Bu türden haklarını kullandığı takdirde Astro Match’in size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Dijital Ürünler sadece Hizmet üzerinden edinilebilir. Hizmet üzerinden gerçekleştirilen tüm dijital ürünler satın alımları ve edinimleri nihaidir ve iade edilmez. Hizmet içerisinde kullanım için Dijital Ürünler’in temini, bu türden Dijital Ürünler’in satın alımının kabulünden hemen sonra başlayan bir hizmettir. Astro Match herhangi bir nedenle dijital ürünler ile ilgili bir para iadesi yapma zorunluluğu olmadığını ve hesap isteyerek veya istemeyerek kapatıldığında, kullanılmayan dijital ürünler için para veya diğer türden bir tazminat almayacağınızı kabul edersiniz.

Para İadeleri. Genel olarak satın alımlar için ödenen tüm ücretler iade edilemez ve kısmen kullanılmış dönemler için hiçbir para veya kredi iadesi söz konusu olamaz. Bir abonelik seçeneği için işlem tarihinden itibaren on dört gün içinde para iadesi talebi yapılmışsa veya yargı çevrenizde geçerli olan yasalar para iadesi yapılmasını öngörüyorsa bir istisna yapabiliriz.

Tüketicinin Korunması Kanunu uyarınca, aboneliğinizin başlangıcından sonraki 14 gün içinde bir neden belirtmeden tam para iadesi alma hakkınız bulunmaktadır. Bu 14 günlük dönemin abonelik başlangıcından itibaren geçerli olduğunu lütfen unutmayın.

Para iadesi talep etmek için:

Satın alma işlemini Apple Kimliğinizi kullanarak gerçekleştirdiyseniz, para iadeleri Astro Match tarafından değil Apple tarafından idare edilir. Para iadesi talep etmek için App Store’a gidin, Apple Kimliğinize tıklayın, “Satın alma geçmişi”ni seçin, işlemi bulun ve “Sorun Bildir”e tıklayın. Ayrıca https://getsupport.apple.com adresinden de talep gönderebilirsiniz.

Google Play Store hesabınızı kullanarak veya doğrudan Astro Match üzerinden satın alım yaptıysanız: Lütfen (onay e-postasından veya Google Wallet’a giriş yaparak öğrenebileceğiniz) Google Play Store sipariş numaranız veya (onay e-postanızda bulabileceğiniz) Astro Match sipariş numaranız ile birlikte uygulama içi destek birimiyle iletişime geçin. Ayrıca, satın alan olarak sizin bu Sözleşmeyi iptal ettiğinizi belirten veya benzer kelimeler içeren imzalı ve tarihli bir bildirimi posta yoluyla gönderebilir veya kendiniz teslim edebilirsiniz. Lütfen sipariş numaranızla birlikte hesabınız ile ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını da belirtin.

Eğer iptal etme hakkınızı kullanırsanız (Apple’ın kontrol ettiği Apple Kimliği üzerinden yapılan satın alımlar hariç), aşırı gecikme olmadan ve her durumda Sözleşmeyi iptal etme kararınızın bildirimini aldıktan sonraki 14 gün içinde, sizden aldığımız tüm ödemeleri iade edeceğiz (veya Google’dan iade etmesini talep edeceğiz). Bu türden iadeyi ilk başta tarafınızca kullanılan ödeme yöntemine gerçekleştireceğiz. Her durumda, iade nedeniyle sizden hiçbir ücret tahsil edilmeyecektir.

Yukarıda listelenmeyen bir ödeme platformu aracılığıyla satın alma işlemi yaptıysanız, lütfen doğrudan satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz üçüncü taraf satıcı ile iletişime geçerek para iadesi isteyin.

Sipariş işleminin, daha öncesinde iptal etme hakkınızı kaybedeceğinizi açık olarak onaylamanız ve kabul etmeniz ile başladığı durumlarda, fiziksel bir mecrada teslim edilmeyen dijital içeriğin tarafınıza teslimi için verdiğiniz siparişi iptal edemezsiniz. Bu durum, örneğin Dijital Ürünler’in satın alımı için geçerlidir. Diğer bir deyişle, bu türden satın alımlar NİHAİDİR VE İADE EDİLMEZ.

Fiyatlandırma. Astro Match, Türkiye çapında bir işletme faaliyeti sürdürmekte olup fiyatlandırma politikamız çeşitli etmenlere göre değişmektedir. Çoğu zaman; bölgeye, aboneliğin süresine, paket boyutuna ve diğer değişkenlere göre değişiklik gösterebilen promosyonlu fiyatlar sunuyoruz. Ayrıca yeni özellikleri ve ödeme seçeneklerini düzenli olarak test ediyoruz.

 1. Telif Hakkı İhlalleri ile İlgili Şikayetlere İlişkin Bildiri ve İlgili Prosedür.

Çalışmanızın telif hakkı ihlali oluşturacak bir şekilde kopyalandığına ve Hizmet üzerinde yayınlandığına inanıyorsanız lütfen uygulama içi kullanarak bir kaldırma talebi gönderin.

Telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili olarak bizimle iletişime geçerken lütfen aşağıdaki bilgileri tarafımıza sağladığınızdan emin olun:

 • telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin elektronik veya fiziksel imzası;
 • ihlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli eserin bir açıklaması;
 • ihlal edici nitelikteki materyalin Hizmet üzerinde bulunduğu yerin bir açıklaması (bu açıklama bizim ihlal edici olduğu iddia edilen materyali bulmamızı sağlamaya makul olarak yeterli olmalıdır);
 • adres, telefon numarası ve e-posta adresi dahil olmak üzere iletişim bilgileriniz ve telif hakkı sahibinin kimlik bilgileri;
 • karşı çıkılan kullanıma telif hakkı sahibinin, vekilinin veya yasaların yetki vermediğine iyi niyetle inandığınıza dair sizin tarafınızdan yazılı bir beyan; ve
 • yalan beyanda bulunmanın cezasını göz önüne alarak, bildiride yer alan yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bulunduğunuza dair yeminli beyanınız.

Astro Match, mükerrer ihlalcilerin hesaplarını feshedecektir.

 1. Sorumluluğun Reddi.

Astro Match hizmet’i “olduğu gibi” ve “müsait olduğu şekilde” sağlamaktadır ve hizmet ile ilgili olarak (içerdiği tüm içerik dahil) yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, sınırlama olmaksızın tatmin edici kalite, ticarete uygunluk, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme dahil açık, zımni, yasal veya başka türlü hiçbir çeşit garanti vermemektedir. Astro Match (a) hizmetin kesintisiz, güvenli veya hatasız olacağı, (b) hizmetteki herhangi bir kusur veya hatanın düzeltileceği veya (c) hizmet üzerinden veya hizmet aracılığıyla elde ettiğiniz herhangi bir içerik veya bilginin doğru olacağını beyan etmemekte veya garanti etmemektedir.

Astro Match sizin, bir başka Kullanıcının ya da üçüncü tarafın hizmet aracılığıyla yayınladığı, gönderdiği veya aldığı herhangi bir içerik hakkında sorumluluk kabul etmemektedir. Hizmetin kullanımı aracılığıyla indirilen veya başka şekilde elde edilen herhangi bir materyale, kendi takdirinizle ve riski size ait olmak üzere erişilmektedir.

 1. Üçüncü Taraf Hizmetleri.

Hizmet, üçüncü taraflarca sunulan reklamlar ve promosyonlar ile diğer web sitelerine veya kaynaklara bağlantılar içerebilir. Astro Match bu harici web sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilir olmasından (veya olmamasından) sorumlu değildir. Hizmetimiz aracılığıyla ulaşılabilir kılınan üçüncü taraflarla etkileşime geçmeyi seçerseniz, sizinle ilişkileri söz konusu tarafın şartlarına tabi olacaktır. Astro Match bu gibi üçüncü tarafların şartlarından veya eylemlerinden sorumlu değildir.

 1. Sorumluluğun Sınırlandırılması.

Yürürlükteki Kanunların İzin Verdiği En Geniş Ölçüde Astro Match, İştirakleri, Çalışanları, Lisans Verenleri Veya Hizmet Sağlayıcıları Hiçbir Durumda, Ve Hatta Astro Match Öncesinden Bilgilendirilmiş Olsa Dahi Aşağıda Belirtilecek Sebeplerle Doğrudan Veya Dolaylı Olarak Kaynaklanan Kâr Kaybı Veya Herhangi Bir Veri, Kullanım, Şerefiye Kaybı Veya Diğer Maddi Olmayan Kayıplar Dahil Ve Bunlarla Sınırlı Olmamak Üzere, Sonuç Olarak Ortaya Çıkan, Örnek Niteliğinde, Raslantısal, Özel, Ceza Niteliğindeki Veya Artan Hasarlardan Sorumlu Olmayacaktır: (i) Hizmete Erişiminiz Veya Hizmeti Kullanımınız Ya Da Erişememeniz Veya Kullanamamanız, (ii) Hizmet Üzerinde, Hizmet Aracılığıyla Veya Hizmet Kullanımı Sonucunda Diğer Kullanıcılerin Veya Üçüncü Tarafların Sergilediği Davranış Veya Ürettiği İçerik Veya (iii) İçeriğinize Yetkisiz Erişim, İçeriğinizin Yetkisiz Kullanımı Veya Değiştirilmesi. Astro Match’in Hizmetle İlgili Talepler İçin Size Karşı Toplam Sorumluluğu, Bir Hesaba Sahip Olduğunuz Sürece, Eğer Ödeme Yaptıysanız, Tarafınızca Hizmet İçin Ödenen Tutarı Ve 100 USD’yi Hiçbir Zaman Aşmayacaktır.

 1. Geçerli Kanun.

İşbu sözleşmeye ve bu sözleşmeden doğan tüm uyuşmazlıklara yürürlükte bulunan Türkiye Cumhuriyeti Hukuku ve Kanunları uygulanacaktır.

 1. Yargılama Yeri.

Sözleşme hükümlerinin yerine getirilmemesi ve uyuşmazlık halinde İstanbul Çağlayan Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin yetkili olduğunu taraflar kabul etmişlerdir.

 1. Kullanıcı Tarafından Ödenecek Tazminat

Yürürlükteki yasalar kapsamında izin verildiği ölçüde Astro Match, iştiraklerimiz, bunların ve bizim yetkililerimiz, yönetim kurulu Kullanıcılerimiz, vekillerimiz ve çalışanlarımızı, herhangi bir şekilde sizin Hizmete erişiminiz veya Hizmeti kullanmanız, sizin İçeriğiniz veya sizin bu Sözleşmeyi ihlal etmenizden dolayı, bunlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili her türlü şikayet, talep, iddia, zarar, kayıp, masraf, borç ve harcama karşısında korumayı, savunmayı ve zararlarını tazmin etmeyi kabul edersiniz.

 1. Tüm Sözleşme; Diğer.

İşbu sözleşme ve eklerinde veya Hizmet üzerinden teklif ettiğimiz ek özellik, ürün veya hizmetleri satın almanız durumunda, açıklanan ve sizin tarafınızdan kabul edilen tüm şartları içeren bu Sözleşme; Hizmetin kullanımıyla ilgili olarak Astro Match ile aranızdaki sözleşmenin tamamını teşkil etmektedir. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz kılınması halinde, bu Sözleşmenin geri kalanı tamamen geçerli ve yürürlükte olmaya devam edecektir. Şirketin bu Sözleşmenin herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamaması, söz konusu hak veya hükümden feragat teşkil etmeyecektir. Astro Match hesabınızın devredilebilir olmadığını, hesabınız ve İçeriği ile ilgili haklarınızın tamamının ölümünüz üzerine sona ereceğini kabul etmektesiniz. Bu Sözleşmenin bir sonucu olarak hiçbir temsilcilik, ortaklık, ortak teşebbüs, mütevelli veya diğer özel ilişki veya istihdam yaratılmamaktadır ve herhangi bir şekilde Astro Match namına beyanda bulunamaz veya Astro Match’i bağlı tutamazsınız.

 

EK-1: Kullanım Şartları

İşbu sözleşme ve Eklerini (“Sözleşme”) okumalı ve kabul etmelisiniz çünkü Astro Match ile sizin aranızda bağlayıcı sözleşme oluşturmaktadır. Ancak size kolaylık olması için bu kısa özeti sağlıyoruz (büyük harfle başlayan terimler Sözleşmede tanımlanmıştır).

Kabul. Hizmeti kullanmakla bu Sözleşmeyi, Gizlilik Politikası ve yaptığınız uygulama içi satın alma işlemlerine uygulanan şartları kabul edersiniz.

Uygunluk. Hizmeti kullanmak için en az 18 yaşında olmalısınız ve Hizmeti kullanmanız yasal olarak yasak olmamalıdır. Yasalara uyacağınızı, ağır bir suçtan hüküm giymediğinizi veya cinsel suçlu olmadığınızı taahhüt etmektesiniz.

Hizmetlerin Değiştirilmesi; Fesih. Hizmetleri herhangi bir zamanda değiştirebilir veya tamamen sona erdirebiliriz. Hesabınızı Ayarlarda sona erdirebilirsiniz ve bu Sözleşmeyi ihlal ederseniz veya biz Hizmeti kullanmanızın uygunsuz olduğunu düşünürsek hesabınızı sona erdirme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Güvenlik. Astro Match, kullanıcılarının eylemlerinden veya sizin onlarla etkileşimlerinizden sorumlu değildir ve geçmiş sorgulaması yapmıyoruz.

Haklar. Astro Match size bu Sözleşme ile yetki ve izin verildiği şekilde Hizmetimizi kullanma hakkı vermektedir. Yapmamayı kabul ettiğiniz eylemlerin tam listesi için Sözleşmeye bakın. Astro Match’e profilinizi ve İçeriğinizi Astro Match’in Hizmeti çalıştırması, yenilerini araştırması ve geliştirmesi şeklideki sınırlı amaç ile teşhir etme hakkı vermektesiniz.

Kurallar. Astro Match’i kullanırken uymayı kabul ettiğiniz, diğer kullanıcılardan para istememek, diğer kullanıcıları taciz etmemek veya Hizmeti yasadışı herhangi bir amaçla kullanmamak gibi kuralların listesi için Sözleşmeye bakın.

Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri. Astro Match, iTunes ve Google Play gibi mobil platformlar aracılığıyla satın almak üzere hizmetler teklif edebilir. Bu satın almalar, ilgili platformların şartlarına tabidir. Çoğu satın almalarda para iadesi yoktur ve bazı hizmetler size Sözleşmede daha ayrıntılı açıklandığı gibi yalnız belirli bir lisans verir.

Telif hakkı. Eserinizin Hizmette telif hakkınız ihlal edilerek yayınlandığına inanıyorsanız lütfen Sözleşmedeki talimatları izleyerek Telif Hakları Vekilimize bir bildirim gönderin.

Sorumluluğun Reddi. Hizmetimiz “olduğu haliyle” sağlanmaktadır ve Hizmetimizin kalitesi, güvenliği ve güvenilirliği ile ilgili hukuki sorumluluğu reddediyoruz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması. Yasaların izin verdiği ölçüde, size karşı sorumluluğumuzu sizin Hizmeti kullanmanız, diğer kullanıcıların davranışları ve İçeriğinize yetkisiz erişim veya kullanma ile ilgili talepler için belirli tipteki tazminatlar ile sınırlıyoruz. Toplam sorumluluğumuz sizin bize ödediğiniz ücretleri aşmayacaktır.

Uygulanacak Hukuk; Yargılama Yeri. Bu Sözleşmeye Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır. Bu Sözleşme ile ilgili anlaşmazlıklar için davalar, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Dairelerinde açılmalıdır.

Tazminat. Hizmetleri kullanmanız, İçeriğiniz veya bu Sözleşmeyi ihlalinizden kaynaklanan davalar yüzünden bizi tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

 

Layer 1