Burcuna Göre Bebeğinizin Kişiliği Nasıl Olacak?

Astroterapist Arzum Koyuncu anne adayları ve yeni annelere bebeklerinin karakter analizlerini çıkarttı

Burcuna göre bebeğinizin kişiliği nasıl olacak?

Belki bebeğinizi kucağınıza almak için gün sayıyorsunuz… Belki de ilk aylarında olan bebeğinizin nasıl biri olacağını merak ediyorsunuz… Astroterapist Arzum Koyuncu’nun çıkarttığı kişilik analizleri bebeğinizle daha kolay iletişime geçmek için size yol gösterecek.

Sevgili anne adayları ve yeni anneler, bebeğinizin burçlarını öğrenmek, onlarla daha kolay iletişime geçmek ve hızlıca kişiliğini çözümlemek ister misiniz? O halde buyurun bebeklerinizin burçlarını incelemeye…  Astroterapist Arzum Koyuncu, kadincagazete portalımız için özel olarak yazdı.

Koç Burcu Bebeği

Eğer bebeğiniz 21 Mart-20 Nisan doğumlu ise Zodyak’ın en hareketli, en canlı ve lider ruhlu bebeğine sahipsiniz demektir. Erkek-kız fark etmez doğduğu andan itibaren kendisine aşık olursunuz. Özellikle güzel baş yapısı ve atletik bir anatomi ile dünyaya gelecektir. Doğuştan enerjisi yüksek geldiğinden sizi bayağı zorlayacaktır. Konuşmaya başladığında onun net ve samimi cümleler kurması ve size olan bağlılığı ile yavrunuzun her dediğini yapan bir anne moduna girebilirsiniz. Size tavsiyem bebeğinize küçük yaşlardan itibaren disiplini öğretmeniz ve otoritenin siz olduğunu kendisine hatırlatmanızdır. Aksi halde size her istediğini yaptırabilir.

Koç Burcu Erkek

Eğer bebeğiniz erkek ise şanslısınız, geleceğin sporcu ve liderlerinden birinin annesi sizsiniz. Bebeğinizi yetiştirirken enerjisini boşaltmasını sağlayın. İlk yaşlarında her şeyi keşfetmek için ağzına götüren bir bebek olacağından, ortamında ufak tefek şeyler bulundurmayın, Küçük yaşlarda bebeğinizi spora yöneltmek en doğrusu olacaktır. Ayrıca tüm ömrü boyunca baş bölgelerine dikkat etmelidirler. Aniden parlama, kızmaları olsa da bunlar saman alevi gibi geçip gidecektir.Sevgiyle yaklaştığınız her an doğru hedefler göstererek, hayallerini desteklediğinizde sizin sözünüzü dinleyecek ve başarısına başarı katan bir yetişkin olacaktır.

Koç Burcu Kız

Bebeğiniz bir kız ise şanslısınız. Küçük bir Amazon kadını doğurmuşsunuz, hareketli, neşeli, sportif bir bebek olacaktır. Biraz saf olacaklarından her şeyi tek tek anlatmalısınız. Fazla enerjisini akıtması için mutlaka spora yönlendirmelisiniz. Artı başkalarına karşı da empati yapmayı daha küçükken öğretmelisiniz yoksa kendi çıkarları doğrultusunda bencil bir birey olarak yetişir. O yüzden anne olarak sevginizi evrensel bilgilerle derleyerek bebeğinizi yetiştirmelisiniz. Mesleki olarak kendisini rahat ifade edeceği meslekler olabilir, Bir cerrah, asker, yönetici, diş hekimi, profesyonel sporcu gibi mesleklerde başarı gösterecektir.

Boğa Burcu Bebeği

Eğer bebeğiniz 21 Nisan-20Mayıs arası doğmuşsa, zodyağın en sevimli, yaratıcı, keyfine düşkün bebeği kendisini geliştirmek için sizi seçmiştir. Ne mutlu size ki onun içten sevgisiyle mutlu olurken sanatsal yönlerine de şaşırarak izleyeceksiniz. Bebeğiniz size düşkün olduğu kadar boğazına düşkün olacaktır, Eğer küçük yaşlardan itiberen sağlıklı bir beslenme ile yetiştirirseniz ilerde kız ya da erkek olsun fiziği ve görüntüsüyle ışık saçacaktır. Pozitif, uysal, söz dinleyen bebektirler. Bebekliklerinde fazla uykusu sizi tedirgin etmesin. Büyüdükleri zaman evlerinin ve annelerinin yeri başka olacaktır. Biraz inatçı ve birtakım eşya ve yemeye bağımlı olabilirler. Yaradılışlarında ki rahatlık, onları tembel olarak gösterir aksine çok çalışkandırlar. Bir anne olarak onlara hayallerini gerçekleştirmeleri ve ilerde rahat bir yaşama sahip olmaları için çalışmaları gerektiğini anlatırsanız, boğa burcunda ki çocuk ilerde hem kariyer, hem de iş alanında parmakla gösterilecektir. Meslek olarak sanat, finans, gastronomi, organizasyon konularında şanslıdırlar.

Boğa Erkeği

Boğa erkeği bir bebeğiniz varsa şanslısınız, gerçekten size çok değer verecek sevgi sözcükleri ve eylemleri ile sizi her geçen gün şaşırtacaktır. Ilımlı yapısıyla kardeşleri varsa rahat geçinir. Duygusal olan boğalara bir anne olarak işlerin görünmeyen mistik ve evrensel yapısını anlatır ve onu hayallerini gerçekleştirmek için teşvik ederseniz ,yetişkinliğinde özgüvenli bir birey olacaktır. Küçük yaşlardan itibaren ona yapabilirsin kelimesiyle teşvik ederseniz ilerde zorlu zamanlarda sizin sözünüzü hatırlayarak kolaylıkla sorunlarını çözüme ulaştıracaktır.

Boğa Kızı

Boğa kızına sahipseniz küçük bir Afrodit yavrunuz vardır. Daha ufacık yaşlarda süsüne, püsüne düşerek sizi şaşırtacak, annesinin ve babasının gözdesi olacaktır, Ergen ve yetişkin döneminde fiziğine önem vereceğinden küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenmeyi yaşam biçimi olarak ona öğretmelisiniz. Aksi halde psikolojik olarak sorunlar yaşayabilir. Evine yuvasına düşkün olacağından iyi bir ev kadını olurlar, eğer küçük yaşlarda paranın değeri öğretilirse, hesabını çok iyi bilir.

İkizler Burcu Bebeği

Eğer bebeğiniz 22 Mayıs -22 Haziran da doğmuşsa şanslısınız, zeki analitik, konuşkan bir evlada kavuşmuşsunuz. Hayatınızı renklendirecek tatlı dili ile sizi mutlu edecektir. Her zaman akademik kariyerinde başarılı olur. Bebeğinizi büyütürken onun hızlı düşünen zekasını doğru kullanmayı öğretmelisiniz, çünkü yalana yatkınlığı burcunun gölge etkisidir. O yüzden kendisine sürekli doğru konuşmanın iyi olduğunu hatırlatmalısınız. Ayrıca bebeğiniz iki karakterli gibi gözükse de aslında kararsızdırlar, o yüzden onlara objektif yaklaşarak gerçekten ne istediğini fark etmeleri için zihninden çok kalplerinin sesine kulak vermelerini öğretmelisiniz. Meslek olarak gazetecilik, halkla ilişkiler, hizmet sektörlerinde, bilgi işlem alanında çok başarılı olurlar.

İkizler Erkeği

Eğer bebeğiniz bir erkekse ileri yaşlarda çok hareketli, hızlı, çevik sürekli konuşan biri olacaktır. Kendisine kulak vermeli onun kararsızlıklarını, değişkenliğini normal karşılamalısınız. Sürekli çalışan bir zihin yüzünden ruhsal dengesi olamayabilir anne olarak içsel sesinizle oğlunuza destek vermelisiniz. Küçük yaşlardan itibaren sizi bırakıp arkadaşlarında kalmaya sonra da seyahat etmeye başlamasına şaşırmayın çünkü o küçük bir kaşif olacaktır.

İkizler Kızı

Eğer bebeğiniz bir kızsa büyümeye başlayıp dillendiklerinde muhabbetine, neşesine doyamayacaksınız. Çalışkan bir öğrenci olup sizi hiç üzmeyecektir, İlerde doğru kararlar alması için her zaman desteğinize ihtiyaç duyar, onaylanmak ister, anne ve babasından uzak kalsa dahi her zaman onlara maddi ve manevi olarak destek sağlayacaktır.

Yengeç Burcu Bebeği

Bebeğiniz 23 Haziran-22 Temmuz arasında dünyaya gelmişse siz en merhametli, en sevgi dolu, sizi ömrünün sonuna kadar sevecek ve bakacak bir bebeğe sahipsiniz. Yengeç burcu bebeği sizi hiç üzmeyecektir, sizden onay almak için çok çalışacak, emek verecek sizi tüm kalbiyle sevecektir. Kardeşleri arasında güzel ay gibi yüzü ve sakinliği ile dikkat çeker, köklerine bağlı olacağından atasını büyüklerini hep sayar ve sevgiyle anar, Parasının kıymetini bilir doğuştan temiz ve saftırlar. Akıllarından kötülük geçmez. Yengeç bebek sahibi iseniz onu dış dünyaya doğru bir şekilde hazırlamalısınız, bunu da önce evrensel masallarla sonra hikayelerle yapmalısınız. Gizem onun için çok önemlidir, hayal alemlerine perilere inanır, ne söylerseniz inanacağından Yengeç burcu bebeklerine düşünmeyi öğretmelisiniz. Çünkü o hep kalbiyle iletişim kurar kalben düşünür, duygusaldır. Fakat zamanın acımasızlığında ezilmemeleri için gerçekleri, insan düşünce şekillerini bir anne olarak ona aktarmalı ve doğru düşünmeyi öğretmelisiniz. Yönetici gezegeni Ay olduğundan değişken duygulara sahip olsalar da hisleri çok kuvvetlidir. En çok sevilmeye ihtiyaç duyarlar çünkü o hep şefkatli ve sevgi doludur. Merhametlidir kalbinden asla kötülük geçirmez. Yetişkin dönemlerinde, kişi ve geçmişe bağımlı olmaması adına bir anne olarak ona gündemi ve şimdiyi küçük yaşlarda öğretmeniz çok önemlidir. Meslek olarak öğretmenlik, danışmanlık, yöneticilik, eğitmenlik gibi  konularda başarı gösterir.

Yengeç Erkeği

Yengeç erkek bebeğiniz varsa size çok düşkün olacağını bilmelisiniz. Yemek yemeyi seven bir bebek olacaktır. İlerleyen dönemlerde bir anne olarak bebeğinize küçük sorumluluklar vererek hayata hazırlamalısınız. Hayatta sevinçle kederin yanyana olduğunu belirtmelisiniz, karşı cinsle ilgili üzülmemesi için duygusal değil, ilişkilerinde sorunlara daha çok rasyonel yaklaşmasını sadece duygusal kimliği ile değil gerçekçi bir düşünce ile yaklaşımı öğretirseniz oğlunuz yetişkin döneminde özgüveni tam, başarılı ve mutlu bir adam olacaktır.

Yengeç Kızı

Doğuştan şanslınız çünkü hem anneye hem babaya düşkün bir kız olacaktır,çalışkan ,mesleki kariyer yapan biri olabilir,eğer aşkta doğru tercihleri yaparsa ,çünkü aşık olup da hüsrana uğrayan bir Yengeç kızını zor toparlarsınız,çünkü aklı fikri hep sevdiğinde olacak hayatın merkezine onu koyacaktır.Bu şekilde olmaması için kendisini büyütürken hayatının merkezine kendisini koymasını nasıl mutlu ve huzurlu olacağını kendisine hatırlatarak büyütmenizi tavsiye ederim çünkü çok duygusal olduğunda etrafı kendisinden çıkar sağlayacak insanlarla dolacak maddi ve manevi olarak sömürülmeye yatkın burç olduğundan doğru ve gerçeklerle yetiştirilmelidir.

Aslan Burcu Bebeği

Eğer 23 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında doğan bir bebeğiniz varsa, küçük kral ve küçük kraliçelere hoşgeldiniz diyerek reverans yapın. Sizi neşesi ve rahatlığıyla şaşırtacak, büyüdükçe hareketleri ve cesaretiyle bir kez daha kalbinizi fethedecektir. Kalben çok merhametli olan bu burçta ki bebeklere sakın yalan söylemeyin sizi asla affetmezler.  üzerlerinde derin travma etkisi bırakabilir. Hareket kabiliyeti  yüksek sahne sanatlarında başarılı olacaktır, birden fazla kardeşi varsa onların lideri konumuna kendiliğinden yükselecektir, çünkü onun doğasında liderlik özelliği vardır. Bu yüzden onu yetiştirirken hayallerini dikkate alın, annesi ve babasını sevecek ama kendi krallığını kurmak için de fazla beklemeyecektir. Büyüdüğü zaman kibirli olmaması için anne olarak kardeşleri ile eşit şartlara sahip olduğunu, özellikle hatırlatılması gerekir, eğer böyle yaparsanız ilerde başarılı mütavizi bir lider yetiştirmiş olacaksınızdır. İster spor, ister finansal, ister sahne hangi alanda meslek seçerse başarılı olacak ve yönetici gezegeni gibi herkesin içinde ışıl ışıl parlayacaktır.

Aslan Burcu Erkeği

Kendisi küçük bir kraldır, hep kendisinle ilgilenilmesini ister, arkadaşları arasında hemen liderliği eline alır herkes onun etrafında doluşur, duyarlı bir çocuk yetiştirme istiyorsanız ona empatiyi kullanarak başkalarının durumlarına sevgi ve saygı göstermesini sağlayın. Hayatının her döneminde sporla uğraşsın zira kalp ve damar rahatsızlıkları onlar için kaçınılmazdır, iştahlıdır, büyük kalabalık ve güzel sofraları sevecektir. Her ne kadar kendi bildiğimi okurum havası olsa da anne ve babasına layık bir çocuk olma güdüsünden onların isteklerine uyacak ve onların sözlerini kendi karakteri oluşana dek dinleyecektir.

Aslan Burcu Kızı

Küçük bir kraliçeye sahip olmanın şansına ve dezavantajına sahipsiniz, çünkü dünyayı cennete de çevirebilir cehenneme de… Küçük dünyaları ben yarattım havasından kurtarmanız için ona sevginizi ve evrensel öğretileri hikayelerle masallarla sunmalısınız. O zaman içinde ki tevazu baş gösterecek ve kendisi bir kraliçenin edası ve merhametli kalbi ile hareket edecektir. Giyimine-kuşamına, süsüne-püsüne çok düşkün olacaktır, bu yüzden bu konular ilerde fazla para harcamaması ve gösterişten uzak durması için ona bu tür şeylerin geçici olduğunu asıl olanın karakter ve davranış şeklinde yattığını anlatmalısınız. O zaman Aslan kızınız gerçekten çalışkanlığı ile her yerde fark edilecek sahip olduğu güzelliklere güzellik eklenecektir.

Başak Burcu Bebeği

Eğer bebeğiniz 23 Ağustos-22 Eylül arası doğmuşsa, tebrikler size ömür boyu hizmet edecek aynı zamanda eleştirecek bir yavrunuz var. Diğer bebeklere hiç benzemeyen tavrı ve sevimliliği ile şaşırmaya hazır olun. Bu burçta doğan bebekler aşırı temizliklerine düşkündürler. Analitik zekası ile sizi şaşırtırken aynı zamanda size ve çevresindekilere hizmet edişiyle şaşıracaksınız. Yönetici gezegen vasfından ötürü dile çok hakim olacak, lafların altında kalmayacaktır, elini attığı her işte azmederse başarı sağlar, saçları ve güzelliği ile de fark edilir, Her ne kadar sizi eleştiren kelimeler kullansa da onun temiz kalbinden emin olun, hiç kimsenin kötülüğünü istemez amaç hep daha iyisini istemektir. Size hep destek olacaktır, küçükken ev işlerinde büyüdüğünde ise maddi manevi destek verecek bir evlat olacaktır.Güven onun için çok önemlidir, o yüzden küçük yaşlarda neye yeteneği varsa ona yönlendirilmeli ve manevi olarak iyi bir özgüven inşa edecek şekilde bebeklikten itibaren desteklenmelidir. Mesleki konularda hizmet sektörünün her alanında, öğretmenlik, hekimlik, çiftçilik, emlak işleri gibi konularda başarılı olur.

Başak Erkeği

Temiz bir bebek, yumuşak bir kalp ve sizi her zaman tespitleri ile daha da gelişmenize vesile olacak bir evladı kim istemez. Duruma göre hareketli yahut hareketsiz olabilir, hemen hastalanmaya açık olduğundan büyütürken üşütülmemelidir. Dilli bir muhabbet kuşudur, eğer bir konuya ilgisi olursa en ince detayına kadar araştırma yapar, eleştirir ama yapıcıdır, seçicidir.  Büyütürken başak erkeğini herkesi olduğu gibi kabul etmenizde fayda olduğunu hatırlatmalısınız, sadece kendini değiştirebileceğini bilerek büyürse ilerde gerçekten başarılı işlere imza atacaktır.

Başak Kızı

Hizmetkar ruhlu bir bebeğe sahipsiniz. O yüzden onun bir kraliçe olduğunu kulağına fısıldamanız gerekir, aksi halde başkaları mutlu olsun diye kendinden vazgeçebilir, o yüzden bebeğinize kendisinin önemli olduğunu ve çok değerli olduğunu söyleyerek büyütün. Her konuda başarı sağlayacağını ona hatırlatın. Mutlu ve sevilen bir bebek oldukça gölge tarafı olan eleştirel yaklaşım tarzı gittikçe azalacaktır. El işlerinde başarılıdırlar o yüzden terzilik, mimarlık alanlarında da bir kız olarak da adını duyurabilir.

Terazi Burcu

Eğer bebeğiniz 23 Eylül -22 Ekim arasında doğmuşsa sizi bebekken hiç üzmeyecek, fazla yormayacak, güzel mi güzel bir evladınız olacaktır, gözünüz aydın JAncak zamanla sizden beklentisi artacaktır. :ünkü sevilmeye iyiye ve güzelliğe meraklı olan Terazi adı üstünde dengeyi tutturabilmek için dengesiz olacaklardır, ruhunun gel-gitlerinde siz de terazinin kantarı gibi o dengeyi ayarlayacak görevli ruhsunuzdur, Dengesini bulabilmesi için ona  sevildiğini gösterin, bu bebeğin sevilmeye ihtiyacı vardır, huysuz zamanlarında klasik müzik onu sakinleştirecektir. Doğru yönlendirilirse mimarlık, desinatörlük, tasarımci gibi konularda çok başarılı olabilirler.

Terazi Erkeği

Bu bebek her ne kadar sessiz ve sakinse zamanla hareketlenecek enerjisini ve duygusunu boşaltabilmek için spora ve sanata yönlendirilmelidir. Annesine ve babasına her ikisine de eşit yaklaşsa da annesini çok sever, herhangi bir konuda inatçılık yaparsa o fikrinden caydıramazsınız. O yüzden ılımlı yetişebilmesi için annenin öğretici oyun ve hikayelerle erkek bebeğini desteklemesi gerekir. Aynı zamanda kendisinin isteklerinin önemli olduğunu karşı tarafı düşünürken kendi ihtiyaçlarını da gözeterek nasıl bir denge kurması gerektiğini Terazi erkeğine iletmelidir.

Terazi Kadını

Güzeller güzeli bir bebeğe sahipsiniz tebrikler, peki bu güzeller güzelini dış tehlikelerden nasıl koruyacaksınız? Tabii ki ona güzel bir örnek teşkil ederek çünkü ilk işe annesini taklit ederek başlayacaktır, sonrasın da kendisini bulabilmesi için onu biraz serbest bırakmalısınız. Henüz bebekken evrensel yasaları masallar eşliğinde anlatırsanız ilerde seçimlerinde bilnçaltı doğru karar vermesini sağlayacak, dengesizliğinin yerini rahatlık ve huzura bırakacaktır.

Akrep Burcu  

Eğer 23 Ekim -21 Kasım aralığında doğmuş iseniz, gizemli ve size tutkun bir bebeğiniz var haberiniz olsun, onu anlayabilmek için içindeki fırtınaları çözümlemeniz gerekir. O yüzden daha bebekken onunla doğru bir iletişim kurmaya çalışın zira sabit fikirli olduklarından ötürü, size hiçbirşeylerini tam olarak ifade etmez kendi acısını ve sıkıntısını da kendisi yaşar. En çok da kendine zarar verecek olan burç da kendisinden başka kimse değildir. O yüzden Akrep burcu bebeklerine daha doğdukları andan itibaren anneler ilgi ve alakalı olmadırlar yalnız bu ilgi dozajında olmazsa bu sefer de hep çocuk olarak talepkar olacaklardır. Bu yönlerini minimalize etmek için bebekle iletişim güçlü olmalı büyürken de aynı şekilde bir dengeye oturtarak devam etmelidir. Özellikle büyürken ilgi alanlarını birlikte keşfetmeli beraber oyunlar oynanmalı, onun değerli ve özel olduğunu kendisine hatırlatmalıdır. Ve ona güçlü olduğunu her zorluğun üstesinden kolaylıkla gelebileceğini bilerek büyütülmesi gerekir. Zira hayat onlar için zorlu sınavlar hazırlamıştır, işte bu sınavları vermesi için annenin ayakları sağlam yere basan, gerçekçi üretken ve sevecen bir ebeveyn rol modeli oynaması gereklidir. Keskin zekalı ve gözlemci yapısın onun seçtiği meslekte başarılı olmasını sağlar, sporu hayatından eksik etmemelidir zira akrebin panzehiri gibidir.

Akrep Erkeği

Akrep erkeği doğduğu andan itibaren zor bir bebeklik dönemi sergilese de size olan düşkünlüğü ve büyüdükçe edineceği gizemli hali fazla arkadaş edinmemesi sizin dikkatini çekecektir. Bebekliği de aynı büyüklüğü gibi olacağından onu sevginizle ve alakanızla iyiye ve güzel yönlendirmelisiniz. Biraz karamsarlığı seven bir burçtur onu sporla doğayla buluşturarak aydınlık tarafın elçisi yapabilirsiniz zira mistizme çok müsaittir.

Akrep Kızı

Akrep kızları da erkekleri gibi aynı özellikleri taşıyacaktır. Uysal ve durgundurlar sakin bir bebeklik evresi geçirirler oyuncakları ile bütün günü geçirebilirler. Ancak akrep bebeklerini dışarıya çıkarmak diğer cinsleri ile oynatmak sizin ve onun için iyidir, sosyalleştikçe daha mutlu bir bebek olacaktır. Mistizme merakını masal ve hikayelerle giderebilirsiniz. Ona her zaman güçlü olmasını, ayakları sağlam yere basmasını salık vermelisiniz zira hayatı kolay olmayacaktır. Yalnız her burç kendi özellikleri ile sınavlarının üstesinden gelecek kapasite ve yetenekle doğar. Akrep burcu da tüm sorunlarının üstesinden gelerek her geçen gün daha da güçlü bir rol model olacaktır.

Yay Burcu 

22 Kasım-21 Aralık doğumlu ise en sevimli, en iyicil bir bebeğe sahipsiniz demektir. Bu tarihte doğan bebekler doğdukları anda aileye kısmet ve bereket getirirler. Zodyak’ın en büyük şans gezegeni olan Jüpiter her daim bebeğinizi koruyacak, kollayacak onu en güzel fırsatları ömrünün sonuna kadar sunacaktır. Dolayısıyla siz de onun bu şansından yanında olduğunuz için nasiplenirseniz. Uzun boylu ve iri bir bebek olacaklardır. Bebekliğinde herşeyi abartarak öğreneceklerdir bu yüzden sizler altın topun hal ve tavırlarına şaşıracak sonra ona bir kez daha hayran kalacaksınız. İlginin kendisinde toplanmasını ister, büyüdükçe kendi seçimlerini yapacak, sonrasında ise seçimlerine saygı duyulmasını isteyecektir. Değişken bir ruha sahip olduklarından onu evde tutmak zor olacaktır. Büyürken onu bir spora yönlendirmek enerjisini sağaltmasını sağlarken öte yandan zihnine öğretici bilgilerle donatmak kişiye ilerde özgüvenli olmasını sağlayacaktır. Araştırmacı, akademisyen, avukat, hakim, uluslararası işler ve yayıncılık işlerinde başarılı olacaklardır.

Yay Burcu Erkeği

Annesi daha bebeğini kucağına aldığında ona aşık olacaktır. Cüssesi ve güzelliğiyle göz kamaştırır, sakin ve uysal yapısı yerini daha sonra talepkarlığa bırakır, Araştırmacı ruhunu beslemek için onunla bebekliğinden itibaren keşif oyunları oynamaya başlayın. Büyürken bir sporla uğraşması onun değişken ruh halini dinginleştirecektir, hangi konularla ilgili ise o konularda sohbet etmek, araştırma yapmasına izin vermek, arkadaşları ile hoşça vakitler geçirmesine izin vermeniz ilerde çocuğunuzun bulunduğu her yerde olumlu yönde izlenim sağlamasını yol açacaktır.

Yay Burcu Kızı

Annesini babasını bir gülüşü ile tavlayan bir bebek varsa o Yay kızıdır. Aşırı tatlı ve neşelidir, değişken ruhu zaman içinde kendini gösterirken bebekliğinde açık hava ve oyun ortamları ile rahat edebilirsiniz. Ancak çocukluktan ergenliğe geçişte sizi zorlayacaktır, o yüzden daha henüz bebek iken onunla arkadaş olmayı seçin, arkadaş olursanız size herşeyini anlatacak sizin ona yol göstermenize izin verecektir. Özgür bir ruh olduğundan dediği dedik olsa da annesi ve babasını dinler eğer ebeveynler küçükken doğru iletişim kurmuşlarsa…

Oğlak Burcu

22 Aralık – 20 Ocak arasında doğmuş bir bebeğe sahipseniz, şimdiden sizi kutlarım çünkü büyümüş de küçülmüştür. Doğuştan mükemmeliyetçi, disiplin ve çalışma meraklısı bir evladınız var. Toprak grubundan olduğu için park yeşillik bebeğinize iyi gelir, kendini bilmeye başladığında üstüne başına dikkat eder. Arkadaşları arasında hemen liderliği kapar, öğretmenleri tarafından sevilir. Çünkü o sabırlı ve çalışkan ruhludur asla pes etmez. Hedeflerine yavaş da olsa eninde sonunda gerçekleştirir. Grup sporları onun için idealdir, mesleki olarak devlet kademesinde, politika, inşaat alanında organizasyonlarda, hizmet sektöründe başarı sağlar,

Oğlak Erkeği

Oğlak bebeğinizi kucağınıza aldığınız zaman şaşırmayın. Çünkü o sizi sakinliği ve size bağlılığı ile çok mutlu edecektir. Sizin sözünüzden çıkmayacaktır, ona iyi ve doğru örnek olun ki, ilerde kendisi toplum içersinde güvenli bir şekilde ilerlesin, sporla uğraştırın, açık hava ona iyi gelir,  doğuştan liderdir sizi yönetmesine izin vermeyin. Her zaman bir hobisi olsun ki, yetişkin döneminde kötü alışkanlıklar edinmesin.

Oğlak Kızı

Bebeğiniz sizi her daim mutlu edecektir, size sadık sizi seven ve sayan bir bebek olacaktır. Gözlerinizden ne istediğinizi anlar ancak bir oğlak kızını gerçekçi yetiştirmelisiniz. Zıt aksi olan Yengeç karanlık tarafına çekilebilir aşkta hayal kırıklığını atlatmak ilerde onun için sorun olmasın isterseniz, kızınızı ayakları yere basan özgüvenli ve meslek sahibi olarak yetiştirin ve her zaman çalışmasını üretmesini salık verin, aksi halde yapı gereği mutsuz olacaktır.

Kova Burcu

Eğer bebeğiniz 21 Ocak-18 Şubat arasında doğmuşsa kafası çok çalışan, deha bir evlada sahipsiniz demektir. Kova burcu sabit bir burç olduğundan bebekken sizi hiç üzmeyecek, ne verseniz itiraz etmeden yiyip, giyecektir. Büyüdükçe sosyal bir çocuk olabilir, onun işi keşfetmektir o ileri çağlardan size gelmiş özel bir hediyedir. Onun desteği ve sevgisiyle kendinizi huzurlu hissedecek, hayatın farklı yönleri ve seçimleri ile sizi sevindirecektir. Seçimleri diğer bebeklerden farklı olacaktır. Olgun ve anlayışı ile sizin aynı zamanda en yakın dostunuz da olurken zamanla kendi  özgür iradesini gösterecektir. Mesleki olarak o geleceğin işleri ile uğraşır sosyal medya, elektronik, ileri tıp, astroloji ve uzay bilimleri konularında uzmanlaşır.

Kova Erkeği

Annesini daha ilk doğduğu andan itibaren zekası ve hareketleriyle şaşırtacak, ilerleyen çağlarında oyuncak ve elbise seçimi ile daha da bir afallatacaktır. Çünkü o gelecekten geldiği için gereksiz şeylerle uğraşmaz aynı zamanda sabit bir burç olduğundan aldığı kararları değiştiremezsiniz. Bebekliğinden itibaren onunla arkadaş olun, onun sevdiği alanlarda, onunla beraber deneyler yapın, kıyafet seçimlerine bile karışmayın o bunları deneyimlemeye ve toplulukların içinde kabul ettirmeye gelmiştir. Siz ona sevginizle destek verin ki, içindeki dahilik ortaya çıksın, marjinalliğini bastırmayın, saygı gösterin. Bir anne olarak çocuğunuza bebeklikten itibaren destek verin.

Kova Kadını

Farklı yapısı ile sizi büyülerken, seçimleri ile şaşırtacaktır. Bebekken anne kız aranızdaki iletişimi iyi yapmanızı öneririm yoksa içindeki bu deha ilelebet içinde saklı kalacaktır. Seçimleri bebeklikten sonra farklılaşmaya başladığında onu normal karşılayın ve anlamaya çalışın. Hangi konuda eğitim almak isterse sınırlamayın zira özgürlüğüne düşkün olduğundan itiraz edecektir. Sosyalleşmesine izin verin ki nerede kimlerle nasıl olduğunu bilebilirsiniz. İçindeki dehanın çıkmasına izin verin ki dünyamıza renk katsın.

Balık Burcu

19 Şubat-19 Mart arası doğanlar ne mutlu size ki zodyağın tüm burçlarının özelliklerini kendisinde toplamış fedakar ve yüce gönüllü bir bebek sahibi olmuşsunuz. Yüce ruhuyla sizi saracak duygusallığı ile sizi şaşırtırken zekası ile sizi büyüleyecektir. Su burcu olduğundan su ile oynamak banyo yaptırmak balık burçlarına iyi gelir. Doğuştan hassas ve özgüven konusunda eksiklidirler sevgi kazanmak, sevilmek ve onaylanmak için yetişkin dönemlerinde çok fedakarlıklarda bulunurlar. Hayal dünyaları oldukça geniştir. Bebeklikleri sorunsuzdur ancak büyürken problemle karşılaşılmaması adına ona sorumluluklarını bildirmek, sanatla uğraştırarak bilinçaltını rahatlatmakta fayda vardır. Kişisel gelişiminde ise önce kendisini mutlu ve memnun hissetmesi için neler yapmalı ve hayatın kurallarını koyarak çocuk yetiştirilmelidir. Aksi halde herhangi bir ağır travmada alkol, uyuşturucu ve intiharın eşiğine gidecek kadar ağır depresyonlar yaşar. Tutku duyduğu ve severek yapmak istediği hangi meslek varsa ona izin verin zira doğuştan gelen yetenek ve zekasıyla herkesi geçecektir.

Balık Erkeği

Bir balık bebeğine sahipseniz, mışıl mışıl uyuyacak, size problem çıkartmadan bir bebeklik geçirecektir. Çocukluk döneminde kendisinin ilgi alanı olan bir sanat dalı ile ilgilenmesi, resim, yüzme dalıyla uğraşması yerinde olur. Büyürken sevgi ve ilginizi dengeli bir şekilde vererek disiplini de hayata yerleştirirseniz çalışkan ve sonuç odaklı bir yetişkin olacaktır. Doğuştan hassas oldukları için hayatlarının merkezlerine kendileri koymaları ve günlük bir rutine sahip olmaları öğretilmelidir. Aksi halde herhangi bir travmada çabuk dağılır, toparlanamazlar, evrensel bilgileri daha küçükken masal ve hikayelerle aktarmalısınız.

Balık Kızı

Deniz kızınız kucağında duygusal hassas bir o kadar derindirler. Bebeklik dönemlerinde sıkıntı çekemezsiniz. Asıl zorluk büyürken okul çağları ve ergenlik ve yetişkinlikte yaşanır. Hayatın zorlukları ile baş edebilmesi için evrensel öğretileri daha küçükken öğretmeli aynı zamanda sorumluluklarını daha küçükken aldırmaya özen göstermelisiniz. Melankoliye yatkın olduğundan hayatın gerçekçi tarafını görmeleri için ve bunun geçici olduğunu evrensel masal ve hikayelerle anlatmalısınız. Gizemi öğrenmek isterse izin verin. Ancak dünyanın şartlarını bilerek hareket etsin, aşkta üzülmesi kaçınılmaz. Burada iş annesi olarak size düşmekte, tekrar sevebileceğini hayatın akışında iken güzel olduğunu anlatmalısınız.

Bir Cevap Yazın