Pazartesi Sendromunu Nasıl Atlatmalıyız?

İlk çalışma günümüz pazartesi olduğu için daha pazar gününden strese girmeye başlıyoruz ve alıyor içimizi bir sıkıntı. Astroloji bize neden sıkıntı çektiğimizin aslında cevabını veriyor. Pazartesi aslında ‘Ay’ günüdür ve Ay bizim bilinçaltımızı ve duygularımızı etkiler. Bilinçaltımız etkilendiği için de zihnimiz çok aktif oluyor ve yoğun düşünmenin vermiş olduğu ağırlık bizi haftaya daha başlamadan yoruyor.

Kadim zamanlarda ise güneşin günü olan pazar haftanın ilk günü olarak kabul edilirdi ki güneşin verdiği canlılık ve dinamizmle haftaya başlayabilelim.

Haftaya daha dinamik ve elbette stressiz başlamanız için bir kaç tavsiye vermek isterim. Pazar gününüzü sevdiğiniz bir uğraşınızla geçirebilirsiniz, açık hava da uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca gün içinde hafif nefes egzersizi, meditasyon, yoga ve TaiChi yaparak zihninizi ve bedeninizi dinginleştirebilirsiniz. Unutmayın, nefesimizle tüm organlarımızın ihtiyacı olan enerjiyi içimize alıyoruz. Pazar gecesi ılık bir duş alıp uykuya geçmelisiniz. Uyuduğunuz yerde asla telefon ve mobil cihazlarınız olmamalı. Dinlenmiş olarak yeni haftaya uyandığınızda hafif bir egzersiz yapıp zihninizi olumlu ve iyi düşüncelere odaklamanıza yardımcı olacak bir ritüeli paylaşmak isterim.

Pazartesi Sendromundan Arınma Ritüeli

Haftanın yüksek enerjisini kendime çekiyorum,
Fırsatlar ayağıma geliyor,
Şanslıyım, sağlıklıyım ve huzurluyum.

Sabah uyandığınızda yavaşça yatağınızda doğrulun, gözlerinizi kapayın ve kalbimi sevgiyle açıyorum deyin. Daha sonra iki elinizi kalbinize koyun burnunuzdan derin bir nefes alın sonra ağzınızdan verin bunu rahatlayana kadar birkaç kez tekrar edin. Hafta ile ilgili aklınıza gelen işleri ve sorunları gözlemde kalarak kalbinize ve nefesinize odaklanın. Nefesin içinde ihtiyacınız olan enerjinin var olduğunu hissederek yukardaki sözleri dışınızdan veya içinizden söyleyin ve hissedin. Ne zaman isterseniz gözlerinizi açın ve yüzünüzde bir tebessümle haftayı bitirebileceğinizin enerjinin kaynaktan size aktığını hissederek güne mutlu bir şekilde başlayın.

Bir Cevap Yazın