TANIŞMA DA ÖNEMLİ NOKTA ‘’EL SIKIŞMASI ‘’ Enerjilerin Uyumlanması

Hayatımız da ilk tanışma sonrası enerjilerin birbirine geçmesi diye adlandırdığım el sıkışması âmiyane tabirle toka yapma, karşıda ki kişi ile aranızda ki diyalogda üstünlük sağlamanıza aracı olabilir,herkesin bir el sıkışma stili vardır.Genelde kişiler karakterleri doğrultusunda el sıkışabilirler.
Güçlü karaktere sahip olanlar hakimiyetin kendisinde olduğunu anlatma açısından el sıkışmasında sanki bilek güreşi edasında bi üstünlük sağlamak isteyebilirler.Yapılan araştırmalarda el sıkışmasında avuç içi yüzü yukarı olan kişi daha uyumlu olduğu belirtilmiş.El sıkışmalarına en güzel örnekse Amerikan Başkanı Donald Trump’ı verebilirim
Time 2018 tarihinde yayınlanan bir yazı da Başkan Donald Trump’ın hakimiyet niyetini kullanarak el sıkıştığını belirtirken diğer ülke liderlerinin de ona karşı kayıtsız kalmadığını belirtiyor.Belçika Başbakanı Charles Michel, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin ABD başkanını selamlarken karşılaştığı zorlukları gördükten sonra 2017’de Trump’la ilk el sıkışmasının kendilerine önemli bir düşünce kattığını söylemiş. Bazı liderler, Portekizli Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa’nın Trump’ı kendisine doğru çekerek dengeyi bozduğunda yaptığı gibi, bir güç mücadelesini önceden tahmin ederek saldırıya geçtiler. Başkalarının çabalarına bakılmaksızın, Trump’ın selamlaşmasının belirsizlik faktörü ona üstünlük sağlamış. Özellikle Trump 2017’de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u selamladığında iki elini de uzun bir süre sallaması – yaklaşık 30 saniye. Trump, onun Fransa’nın ilk kadın başkanı olmasına rağmen tutuşundan vazgeçmeyi reddetmesi gibi ,,.
Trump’ın el sıkışma oyunu, Amerika’nın ilk söylemi için mükemmel bir tamamlayıcı olarak gözüküyor ve vücut dilini konuşmasıyla uyumlu el sıkışmalarıyla birlikte kullanıyor. Bu karşılaşmaların gösterdiği gibi, basit bir el sıkışma kişiler arası ilişkiler için güçlü bir ton oluşturuyor, özellikle de her iki tarafın da iktidarı ele geçirmesi için bir başlangıç raundu
İkili ilişkilerde ise durum başka bir hal sergiliyor çünkü enerjilerin birbirini tanıması ve onaylaması olarak görüyorum burada bir iktidar kavgası yok gerçekte uyum sağlayabilir miyim duygusu var .
Enerji en çok ellerde toplandığından birbirimizle tokalaşırken daha birbirimizi tanımadan enerjiler birbirine tanır sinerji yaratıp birbirlerine uyum sağlarlar o yüzden iç sesinizi dinleyerek iletişimi akışına bırakmakta fayda var.
Bir de gün içersinde muhakkak enerji temizliği için ellerimizi yıkamayı ihmal etmeyiniz ,evinizi temizlerken de kapı kolu ve cam kollarını arada sirkeli su ile temizleyerek kullanmış olduğunuz bezi atınız.Kapı kolları ve cam kollarında biriken negatif enerjiyi ancak bu şekilde temizleyebilirisiniz.
Yeni birliktelik yaşayanlara tavsiyem ellerinizi sürekli ağzınız kulağınız ve burnunuza koyduktan sonra sevgilinizin elini tutmaya çalışmayınız çünkü bu gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü sergilediği gibi bir de hiç hijyen değil aman dikkat derim bu tavrınızdan sonra Bradd Pitt de ya da Kylie Jenner da olsan hızlıca sizden uzaklaşması büyük olasılık.El sıkışmasından bahsederken aklıma hemen tırnak bakımı geliyor kadın ya da erkek olsun temizilğine dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum.Başta da belirttiğim gibi bana göre el sıkışma senin enerjini gördüm ve şimdi onaylıyorum ifadesidir önemli olan hafif mi sıkıcam sert mi sıkıcam yada uzun uzun sallasam mı değil tamamen niyetinizin karşı tarafa geçmesidir.
Siz siz olun el sıkışırken ruhlarınızın birbirini onaylayıp uyumlandığını unutmayın kafanızda ki sorulara takılmadan işi enerjilere bırakın çünkü ruhlar birbirini tanır.
Kaynak
Beden Dili
Allan Pease & Barbara Pease

Bir Cevap Yazın