Skip to content Skip to footer

Mars Kova Burcuna Geçiyor

Mars Kova burcuna 13 Şubat Salı günü geçiş yapıyor ve 23 Şubat’a kadar burada seyirde kalacak. Mars bu burçta herhangi bir asalete sahip değil. Mars Kova burcunda seyirdeyken başkalarının otoritesini kabul etmeyip daha fazla özgür olma ihtiyacı hissedeceğimiz ve tüm enerjimizi kendi arzu ettiğimiz konulara vermek istediğimiz bir süreç olacaktır. Hayallerimizi gerçekleştirmek ve bilgiye sahip olmak isteyeceğiz. Daha fazla yalnız kalma ihtiyacı hissedebiliriz. Etrafımızdaki kişilerden uzaklaşarak onlarla ayrı bir görüş belirtebiliriz. Tek olarak ilerleyemeyebiliriz. Gölge tarafı biraz daha sert ve idealist bir yapı sergilememiz olası. Mars Kova seyrindeyken bilimsel olarak fütüristik konular, global anlamda teknolojik bulgular, tıpla ilgili, uzayla ilgili yeni gelişmeler de olacak.

Bu dönem bireyler kendi bildiğini okumak arzusu içinde uç olacak ve kendi seçtiği yolun sadece ona ait olduğunu düşünerek ilerlemek isteyecekler fakat toplum içinde harekete geçilirse ve toplumsal projelerde yer alınırsa ancak başarıya ulaşabilirler. Mars’ın Kova burcuna geçişinden hemen ertesi gün 14 Şubat, Mars’ın Plüto’yla kavuşumu gerçekleşecek. Oldukça sert bir kavuşum, global anlamda ani olaylar gerçekleşebilir. İkili ilişkilerde problemler, şiddet ve üzücü haberler alınabilir. Mart’ta, Mars’ın olumsuz etkileşimi ve 14 Şubat’taki Mars Plüton kavuşumu oldukça etkili, aşkla ilgili 22 Şubat’ ta güzel tanışmalar, karşılaşmalar olası, Şubat’ın 17 ve 19’unda da bu etki söz konusu.

SEVGİLİ KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Sosyal çevrenizde 23 Şubat’a kadar daha fazla söz sahibi olacağınız ekip, takım çalışmalarında daha ön plana çıkacağınız zamanlar, kalbiniz boşsa bu dönem 23 Şubat’a kadar hayatınıza önemli yer tutacak insanlarla karşılaşmanız olası.

SEVGİLİ BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Mars’ın Kova seyri kariyerinizle alakalı, zorlukları ve mücadelenizi ortaya koymanıza bir aracı olacak, bu dönem daha fazla kariyerinizde kendini göstermek ve söz sahibi olmak için mücadele edebilirsiniz. Bunun için efor sarfetme zamanları.

SEVGİLİ İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Yurtdışı eğitim kolları sosyal medyayla ilgili konularda daha fazla çaba ve gayret göstereceksiniz ve bunların sonucunda ayın sonunda güzel sonuçlar elde etmeniz olası.


SEVGİLİ YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Mars’ın Kova seyri hayat yolculuğunuzda ekstra masrafları ödemelerle ilgili sorunları, gelir ve giderdeki eşitsizliği ön plana çıkaracak bu bağlamda daha temkinli ve dikkatli, harcamalarınızı kontrollü bir şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

SEVGİLİ ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

İkili ilişkilerinizde zorlanacağınız iş hayatınızdaki ortaklıklarla ilgili söz sahibi olmak adına daha fazla efor sarf edeceğiniz zamanlar, bu dönemi 23 Şubat’a kadar daha sakin, daha alttan alarak, empati kurarak geçirmenizi tavsiye ederim.

SEVGİLİ BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

Sağlıkla ilgili problemlerinizin artacağı bir dönemin içerisindesiniz bu dönem. Otoimmün rahatsızlıklar, fibromiyalji, sindirim sistemiyle ilgili sorunlar tetiklenebilir bu açıdan gündelik akışınızda uyumanıza, beslenmenize daha çok özen göstermenizi tavsiye ediyorum.

SEVGİLİ TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Aşk hayatınızda keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Uzun zamandan beri herhangi bir şekilde bir aktivite yapmıyorsanız, 23 Şubat’a kadar birlikte eğlenip gezecek ve bazen de tartışmaları da beraberinde yapacağınız bir dönemin içerisindesiniz. Yatırımlarınızı daha dikkatli ve temkinli bir şekilde yapmanızı tavsiye ediyorum.

SEVGİLİ AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Aile teması ön planda, aile büyüklerinde sağlık sorunlarıyla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Dolayısıyla ayın 23’üne kadar ikili ilişkileriniz iş hayatınız ve aile büyüklerinin ani çıkan sağlık sorunları olabilir. Yüzleşeceğiniz sorunlar, manipülasyonlar yaşamanız olası, daha sakin ve temkinli olmanızı tavsiye ederim.

SEVGİLİ YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Yakın çevrenizle ilgili sorunlar ve agresyonun tavan yaptığı bir dönemdesiniz bu süreçte. Eğitimle ilgili olan konular iş arayışlarındaki mücadelenizden ayın sonuna doğru karlı çıkacaksınız. Bu dönem seyahat etme ihtiyacı hissedebilirsiniz yakın çevrenizden alacağınız destekler, iş teklifleri doğrultusunda eğitimle ilgili mücadele edebilirsiniz. Yakın çevrenizden birtakım tartışmalar yaşamanız olası bu dönem daha sakin daha enerjinizi dengelemek için meditasyon yapmanızı öneririm.

SEVGİLİ OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Finansal gelirlerinizi daha fazla elde etmek için mücadele zamanınız ancak bu mücadeleyi doğru bir şekilde yaptığınızda üstesinden geleceğiniz bir süreci deneyimleyeceksiniz. Gelirlerinizle yapacağız atılımlar ve çalışmalar ilerleyen süreçte geri dönüş sağlayacaktır.

SEVGİLİ KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Kendi burcunuzda geçiş yapan Mars’ın etkisini ile birlikte daha fazla mücadele ve eylem ihtiyacında bulunarak harekete geçeceğiniz bir sürecin içerisine giriyorsunuz. 23 Şubat’a kadar gerek iş hayatınızda gerek özel hayatınızda daha fazla sözünüzün dinlenmesi için mücadele edeceğiniz dönemler.

SEVGİLİ BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

23 Şubat’a kadar mental anlamda kendinizi daha sakinleştirmeniz ve iş hayatınızı ve gündelik akışınızı daha iyi düzenlemeniz gerekiyor. Var olan gizli düşmanlarınız bu dönem açığa çıkabilir. Olayları akışında deneyimledikleriniz enerjinizi aşağıya çekmesin, enerjiyi yükseltme zamanları.